Reflexní terapie

alt text

Je to velmi účinná metoda, která využívá reflexní místa na chodidle. Každý orgán popř. část těla má svoji reflexní plošku na chodidle. Ta reaguje okamžitě na dysfunkci orgánu zvýšenou bolestivostí.

Nejznámějším propagátorem u nás byl Ing. Jiří Janča. O propojení s čínskou medicínou se zasloužil Ing. Julius Pataky, který spolu se svoji ženou napsali spoustu knih o reflexní terapii a tuto metodu také vyučují.

Reflexní terapie aktivuje samočistící a samouzdravovací schopnost těla, obnovuje jeho rovnováhu a v neposlední řadě harmonizuje psychiku člověka. Zmírňuje únavu a vyčerpanost.

Díky reflexní diagnostice lze zjistit oslabení orgánu, a tak i možné riziko vzniku nemoci, ještě před jejím propuknutím. Proto je zde velmi důležitá prevence!

Postup: Nejdříve se působí na reflexní plošky na noze, následuje přímé uvolnění krční páteře na židli a reponační techniky – uvolnění páteře na lůžku. To znamená, že zmírňuje či odstraňuje bolesti pohybového aparátu. Tato terapie je vnodná pro každého.

V životě indů zaujímala masáž vždy důležitou roli. Ájurvéda je 5000 let stará medicína těla a mysli. Je to ucelený systém léčby, skládající se ze systému výživy, bylinné terapie, meditace, jógy, masáží, aromaterapie, detoxikace a regenerace organizmu apod.

alt text